Dlaczego warto uczyć się rysunku na kursie wakacyjnym?

Dlaczego warto uczyć się rysunku na kursie wakacyjnym?

Czyli co tak naprawdę sprawi, że będziemy najlepszymi rysownikami na kursie.
To pytanie często zadają sobie osoby, które dopiero zamierzają zacząć naukę rysunku. Niezależnie, czy chcemy uczyć się rysunku architektonicznego czy rysunku hobbystycznego, odpowiedź na to pytanie jest taka sama:
Kurs wakacyjny pozwala zmaksymalizować postęp w nauce rysunku.

Dlaczego tak się dzieje?


Ponieważ, ucząc się rysować w wakacje jesteśmy wolni od zmartwień, nie przytłacza nasz szkolna lub studencka rzeczywistość i ciągły nadmiar obowiązków. Możemy się odprężyć psychicznie i ze świeżym, wypoczętym umysłem przystąpić do wakacyjnego kursu rysunku. Jeśli uczymy się rysować, to robimy to z własnej woli, samodzielnie decydując, że jest to zajęcie, które poza dawaniem przyjemności i satysfakcji, przekształci się również w przyszłości wymarzony zawód. To sprawia, że łatwo jest nam się skupić na rysowaniu przez 4 czy nawet 8 godzin dziennie, w przeciwieństwie do na przykład na siedzenia tyle samo czasu w szkole.


Wakacje dają możliwość zintensyfikowania ilości zajęć rysunkowych co oczywiście przekłada się na efekty. Bo nie liczy się długość okresu, w którym jesteśmy zapisani na zajęcia rysunkowe, lecz ilość godzin rzeczywiście spędzonych na rysowaniu. Przykładowo, ktoś kto uczy się rysować od 3 lat może mieć znacznie gorsze postępy niż ktoś uczący się rysunku pół roku. Tylko dlatego, że ten drugi rysuje regularnie, codziennie chociaż 15 minut, a każdego tygodnia kończy kilka dużych rysunków. Za to ten pierwszy być może tylko przychodzi do szkoły rysunku bo każą mu rodzice, a przez te 3 lata nie skończył jeszcze żadnego rysunku.


Ile możemy się nauczyć rysować w wakacje?


Kurs wakacyjny pozwala na wykonanie 2 tygodnie takiego postępu, jak w czasie 3 miesięcy zajęć w roku szkolnym! Miejcie to na uwadze planując wakacje. Do zobaczenia na plenerach rysunkowych w Krakowie ;)

Komentarze