Typy kursów rysunku w szkołach rysunku

Typy kursów rysunku w szkołach rysunkuW każdym większym mieście istnieje kilka szkół rysunku, proporcjonalnie do wielkości miasta może być ich nawet kilkanaście w największych miastach. A każda ze szkół rysunku proponuje indywidualną ofertę kursów rysunku, pojawiają się różne typy zajęć. Szukając odpowiedniego dla nas kursu rysunku powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy w danej szkole rysunku prowadzone są nie tylko te kursy rysunkowe, które interesują nas w tym momencie, ale też powinniśmy rozważyć co mogłoby nas zainteresować w niedalekiej przyszłości i również pod tym kątem dobrać najodpowiedniejszą dla nas szkołę rysunku w swoim mieście.

A więc, jakich typów kursów rysunku możemy się spodziewać w pracowniach rysunkowych? Odpowiemy na przykładzie szkoły rysunku w Krakowie DOMIN Kraków. Jest to szkoła o szerokiej ofercie zróżnicowanych tematycznie zajęć rysunkowych.


KURS RYSUNKU W ROKU SZKOLNYM


Jest to kurs rysunku odbywający się od września do czerwca, czyli trwa tyle co rok szkolny. Zajęcia odbywają się kilka dni w tygodniu. W każdym tygodniu możemy uczęszczać na jeden lub dwa bloki zajęć z rysunku w zależności od stopnia naszego zaawansowania rysunkowego, ilości wolnego czasu oraz ilości czasu, który pozostał nam do egzaminów wstępnych na Architekturę. Ponadto w ramach opłaty za kurs rysunku w roku szkolnym możemy prawie codziennie uczęszczać na zajęcia rysunkowe w ramach otwartej pracowni.

FERIOWY KURS RYSUNKU


Ciekawa propozycja, dla osób, które w trakcie wolnych tygodni feriowych chciałyby nadrobić zaległości rysunkowe lub szybko podnieść swoje rysunkowe umiejętności. Ten kurs jest również doskonałą okazją, aby zacząć kurs rysunku od zera.

MARATON PRZED EGZAMINEM


Bardzo ważny czas dla maturzystów. Intensywny kurs rysunku przed egzaminem to moment, kiedy przyszli studenci Architektury dają z siebie 200% na każdych zajęciach rysunkowych. Zajęcia rysunkowe odbywają się codziennie, od poniedziałku do soboty, przez 5 tygodni. Codziennie realizowane są 2 tematy oraz pracownia jest dostępna po godzinach w ramach otwartej pracowni.

WAKACYJNY KURS RYSUNKUPodobnie jak kurs feriowy, jest to doskonały moment aby zacząć od początku naukę rysunku lub szybko podnieść swoje dotychczasowe umiejętności rysunkowe. Ponadto codziennie odbywają się zajęcia plenerowe, podczas których kursanci mierzą się z architekturą na żywo. Kraków to doskonałe miejsce na rysunek plenerowy, mnogość zabytków na Starym Mieście oraz nowoczesne realizacje architektoniczne  najwyższej klasy to doskonałe obiekty do rysowania w plenerze. Każdy rysownik powinien spróbować swoich sił na kursie rysunku w wakacje!


Powyższa lista zajęć to przegląd wyłącznie zajęć rysunkowych polecanych osobom zainteresowanym Architekturą, które chciałyby w przyszłości zdawać na ten kierunek studiów. W kolejnych artykułach zostaną poruszone inne zajęcia, skierowane do hobbystów oraz osób zainteresowanych studiowaniem na kierunkach artystycznych.
Komentarze