Ile trzeba się uczyć aby dostać się na Architekturę?

To pytanie zadaje większość osób zapisujących się na nasz kurs rysunku w Krakowie, zwłaszcza tych, którym zostało do egzaminu z rysunku mniej niż rok.


Ile trzeba się uczyć aby dostać się na Architekturę?


Odpowiedź na to pytanie brzmi - nie liczy się okres, w którym jesteśmy zapisani na kurs, lecz czas, który rzeczywiście poświęcamy na naukę rysunku. Przykładowo: osoba A została zapisana na kurs rysunku przez rodziców już na początku liceum, ale nigdy tak naprawdę sama nie chciała rysować. Rzadko przychodziła na zajęcia i mało na nich robiła, w domu nigdy nie ćwiczyła. Osoba B, pomimo, że zapisała się na kurs rysunku w połowie klasy maturalnej, potrafiła znaleźć w tygodniu czas, żeby przyjść na zajęcia przynajmniej dwa razy w tygodniu, rzetelnie na nich pracowała, obserwowała swoje postępy. W domu, pomimo natłoku nauki do matury codziennie znajdowała czas na naukę rysunku. Czasami były to dwie godziny, czasami 15 minut. Ale ważne, że ćwiczyła codziennie. 

Gdy osoba A spotkała osobę B przed egzaminem i zobaczyła jej poziom rysunkowy, zapytała Ile uczysz się rysować? Osoba B odpowiedziała Pół roku. Osoba A była w szoku, że przecież uczy się rysować 6 razy dłużej a rysuje 6 razy gorzej. 

Ta prosta, zmyślona anegdota pozostawia zadane pytanie bez zbędnego komentarza. 

Komentarze